Školský parlament

Dokumenty parlamentu

Čiinnosť v školskom roku 2023/2024

Naj trieda 2023/24

Žiacky školský parlament vyhlasuje celoročné súťaže „Farebný deň“ a „Najkrajšia výzdoba“, v ktorých môžu žiaci zabodovať o titul NAJ TRIEDA 2023/24. Vo farebný deň bude každý mesiac vo zvolený deň určená farba, alebo tému, na ktorú sa žiaci budú môcť obliecť. Bližšie informácie sú tu.

Okrem farebného dňa sa bude súťažiť aj o najkrajšiu výzdobu triedy. Každý mesiac si budú môcť žiaci vyzdobiť triedu na témy ako jesenná výzdoba, vianočná výzdoba, deň zamilovaných a priateľstva, ale aj Veľká noc či tešíme sa na leto. Bližšie informácie sú tu.

Na konci školského roka sa spočítajú všetky body a udelíme jednej z tried titul NAJ TRIEDA 2023/24.

Žiak mesiaca

Tento školský rok 2023/2024 sme pre našich žiakov pripravili niekoľko noviniek.

Jednou z nich je aj voľba ŽIAKA MESIACA. Naši učitelia počas každého mesiaca budú vyberať žiaka, ktorý za daný mesiac urobil najväčší progres. Môžu oceniť jeho prospech, aktivitu, snahu, správanie, ale aj zvládnutie rôznych prekážok. Ocenení môžu byť aj žiaci, ktorí síce nevynikajú v prospechu, ale svojou snahou a usilovnosťou pokorili aj tých najlepších a svojím tempom sa posunuli o kus dopredu.

Pretože si ceníme nielen vynikajúci prospech, úspechy v súťažiach a olympiádach, ale aj podporu dobrých vzťahov, solidaritu a zlepšenie správania. Vybratých žiakov môže byť pokojne aj viac. Tak sa pusti do toho aj ty a ukáž všetkým, že aj ty si zaslúžiš ocenenie žiak mesiaca.

Štatút Školského parlamentu: tu