História Súčasný stav

História a súčasnosť

Súčasný stav

Charakteristika školy

ZŠ Brezová patrí medzi školy, v ktorých napriek niekoľkoročnému postupnému poklesu bolo v porovnaní s inými školami dosť žiakov, od čoho sa odrážali aj ďalšie ukazovatele, predovšetkým vo využiteľnosti budovy, ekonomiky a hospodárnosti prevádzky školy. Počet žiakov sa pohybuje v rozmedzí 650 až 700 žiakov, počet zamestnancov je 80.

Profilácia školy

Pre našu školu je charakteristický otvorený a demokratický prístup k žiakom, vďaka ktorému vládne v škole neformálna a príjemná atmosféra. Naším spoločným cieľom, ktorý sa prelína prácou zamestnancov  školy v rôznych podobách , je úsilie o rozvoj pozitívnych a zodpovedných vzťahov k sebe, ostatným ľuďom, spoločnosti a prírode a zdravému životnému štýlu.

Škola  sa vo svojej dlhodobej profilácii zameriava na:

• Rozšírenie vyučovania matematiky , slovenského jazyka, cudzieho jazyka a spoločensko- vedných  predmetov na 2.st
  • Vyučovanie cudzieho jazyka na 1.st. od 1. ročníka
  • Zvýšenie čitateľskej, matematickej, prírodovednej, finančnej a digitálnej gramotnosti.
  • Zvýšenie telesnej zdatnosti žiakov rozšíreným počtom hodín TSV.

Výchova a vzdelávanie sú personálne zabezpečené  kvalifikovaným pedagogickým zborom, čo sa prejavuje na výchovno-vzdelávacích výsledkoch žiakov.

Základná škola, Brezová je ŠKOLA S VYNIKAJÚCIMI VÝSLEDKAMI ŽIAKOV.

V rebríčku Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) sa medzi základnými školami v rámci Trnavského kraja umiestnila na prvom mieste spomedzi 146 škôl. V celoslovenskom rebríčku jej patrí 29. miesto

Stratégiu plnenia úloh školy možno zhrnúť v nasledovných bodoch:

• Škola, ktorá poskytuje kvalitné vzdelanie
  • Škola, ktorá presadzuje a realizuje humánno-tvorivé metódy vyučovania
  • Škola, v ktorej sú vytvárané podmienky pre žiakov na získanie kľúčových kompetencií
  • Škola, ktorá poskytuje deťom estetické pracovné prostredie
  • Škola, ktorá predstavuje otvorené spoločenstvo žiakov, učiteľov, rodičov
  • Škola, ktorá vyvíja projektové aktivity
  • Škola priateľská, otvorená, bezpečná, moderná informačná, zdravá
  • ŠKOLA TRETIEHO TISÍCROČIA

Materiálno - technická vybavenosť

V školskom roku 2009/2010 prešla budova školy rekonštrukciou, ktorá zahŕňala zateplenie budovy, výmenu okien a vchodových dverí, revitalizáciu fasády, rekonštrukciu školskej kuchyne a jedálne. Všetky tieto skutočnosti sa pozitívne odrážajú na celkovej klíme školy, ktorá tak prispieva k vytvoreniu estetického a podnetného pracovného prostredia pre žiakov aj učiteľov školy. Priestory  verejne prístupných chodieb sú monitorované kamerovým systémom. Okolie školy je esteticky upravené, skrášľuje ho  množstvo zelene.

V budove školy je celkom 40 učební, z toho 11 je odborných učební: školská dielňa, 3 jazykové učebne, 3 učebne výpočtovej techniky, 2 učebne multimediálne, 1 učebňa hudobnej výchovy, 1 učebne etickej výchovy.

V učebniach sú nainštalované tabule s dataprojektormi.

K pohybovým aktivitám žiaci využívajú 3 telocvične (veľkú, malú a gymnastickú), dobre vybavený

vonkajší športový areál. Pre vyučovanie pracovných činností je využívaný aj pomerne rozsiahly školský pozemok a átrium.V budove školy je školská žiacka a učiteľská knižnica.

Stravovanie žiakov zabezpečuje školská kuchyňa s jedálňou.

Vybavenie školy je priebežne revitalizované a nahrádzané novým, moderným nábytkom, najnovšími názornými učebnými pomôckami, novou technikou a informačno– komunikačnými technológiami, čo umožňuje tvorivejšie a efektívnejšie vyučovanie. Žiaci a učitelia majú  prístup k internetovej sieti vo všetkých učebniach a kabinetoch školy.

Prezentácia školy na verejnosti
  • Škola sa prezentuje umiestnením žiakov vo vedomostných a športových súťažiach na okresných, krajských a celoslovenských kolách.
  • Web stránka školy poskytuje všetky informácie o činnosti školy.
  • Vydávame školský časopis.
  • Naša škola dosahuje v športe výborné  výsledky, viackrát po sebe nám bolo udelené ocenenie ŠKOLA ROKA v športe, boli sme vyhlásení za ŠKOLU ROKA na Slovensku, sme víťazmi Piešťanských hier v ľahkej atletike.
  • V rámci Slovenska dosahujú ďalej naši žiaci výborné výsledky vo florbale mladších žiakov, cezpoľnom behu, malom futbale mladších žiakov, vybíjanej, gymnastickom štvorboji.

Medzi najpopulárnejšie akcie zaraďujeme:

• Tvorivé dielne  Vianočné a Veľkonočné v spolupráci s rodičmi
  • Vianočné predstavenia pre rodičov
  • Vianočné predstavenie pre dôchodcov a priateľov školy
  • Vianočné trhy pre verejnosť

Školské projekty

• Deň zdravia (korčuľovanie, plávanie, Deň ovocia, Deň zeleniny, Deň zdravého maškrtenia, Deň zdravých štiav)
  • Deň úcty k starším - vyrábanie vianočných
  • Vianočné variácie, vianočné trhy
  • Modernizácia školskej knižnice
  • Dopravná výchova - využitie doprav. ihriska
  • Rozlúčka deviatakov so školou